Ferhan Türk’ten Okullara Ziyaret

Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk ile Eğitim-Sen Kızıltepe Temsilciğinden bir grup sendikacı, Kızıltepe Cumhuriyet İ.Ö.Okulunu ziyaret etti. Ziyaretin Hem okulun çevresiyle ilgili belediyenin yapabileceği çalışmalar, hem de Kızıltepe’nin öncelikli sorunları konusunda, öğretmen camiasından fikir almak amacıyla gerçekleştiği belirtildi.

Okul öğretmenleri, Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün de içinde bulunduğu heyete, başta eğitimle ilgili olmak üzere, şu alt başlıklar halinde sorunları dile getirdiler:

a-Zergan Çayı’nın ıslah edilmeli!   

b-Okul çevresindeki yolların düzenlenmesi ve Mardin caddesinde bir okul geçidinin yapılması şart.

c-İlçenin bir imar planı yapılmalı.

d-Kaldırımların ve yolların düzenlenmesi, özellikle, kaldırımların tek düzende yapılması lazım.

e-Kızıltepe de bir Kültür Merkezi yapılmalıdır.

f-Sokaklardaki başıboş hayvanlar, özellikle, kedi ve köpekler için bir “acil düzenlemenin” yapılması gerekli.

g-Kızıltepe’deki özürlü vatandaşlar için iyileştirici çalışmalar yapılmalı.

h-Tabla ve at arabalarının trafikte yarattıkları sorunların halledilmeli.

Eğitim-Sen Kızıltepe Şube Temsilcisi Aslan Öner, “Sayın Ferhan Türk, okulların tatile girdiği bu günlerde, belediye olarak okullarımızın sorunlarıyla ilgili belediyenin yapabilecekleri şeyleri dinlemek ve ilçemiz sorunlarının çözümü için öğretmenlerimizin görüş ve önerilerini almak maksadıyla sendikamıza çağrıları oldu. Bu ziyaret bu talebin sonucunda, verimli bir şekilde gerçekleşti.” dedi. Gerek Ferhan Türk gerekse Eğitim-Sen temsilcileri, Kızıltepe’nin bütün sorunları hakkında İlçe sivil toplum örgütleri ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve halkın sağlığı yönünde büyük bir rahatsızlığa sebebiyet veren Zergan deresinin ıslahı için de, DSİ (Devlet Su İşleri) ile bilgi alışverişi içinde olduklarını dile getirdiler.

Reklamlar

Etiketler:


%d blogcu bunu beğendi: