KIZILTEPE’DE GÖZALTI SAYISI 136 YA ÇIKTI

emnKızıltepe de sabah saat 03.00 sıralarında başlatılan operasyonlar da aralarında uzman doktor, medikalcı, sağlıkçı, belediye çalışanlarıı ve bunlarla bağlantılı oldukları iddiasıyla  yaklaşık 136 kişinin gözaltına alındığı belirlendi.

Sahte rapor düzenleme, sahte cerrahi, sahte estetik ve benzeri iddialarla gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadelerine başvurmak üzere organize suçlar şubesine götürüldüler..

Kızıltepe merkezli eş zamanlı olarak 13 ilde düzenlenen operasyonlarda soruşturma kapsamın da 150’yi askın kişinin ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alındığı belirlenirken, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Nusaybin, Midyat ve birçok ilde gözaltılar yapıldığı belirlendi.

Edinilin bilgilere göre sabahın erken saatlerinde başlatılan operasyonda aralarında Kızıltepe Devlet hastanesinde ve özel sağlık merkezlerinde görev yapan doktorların da bulunduğu yaklaşık 136 kişinin Kızıltepe de gözaltına alındığı, Kızıltepe dışında gözaltına alınanlarla beraber bu sayının 150’yi geçmesi bekleniyor.

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: