ÖRNEK VELİ

veliGeleceğimiz olan çocuklarımız beton yığınları arasında büyürken, bunun farkında olan az sayıdaki yetişkin bunu tersine çevirmek için büyük çabalar içinde.

Okul, ev, park farkı gözetmeden nerde ağaçsız bir toprak yığını varsa ağaç dikerek çevreyi ve yeşili koruyup çoğaltmaya çalışıyorlar

Bunlardan biri de doğa aşığı olan Kızıltepe Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsa Tunç, aynı zamanda Kızıltepe Sıtkı Türkoğlu İlköğretim Okulu velilerinden de olan Tunç, kendi imkanlarıyla temin ettiği 150 değişik fidanı Sıtkı Türkoğlu İlköğretim okulu bahçesine öğretmen ve öğrencilerle birlikte dikti.

Okuldaki öğretmen ve öğrencilerle birlikte elbirliği ile ağaçlandırılan okulun girişi yeşil bir hatta dönüşürken, ağaçların dikimine katılıp tek tek kontrol ederek ağaçlara olan ilgisini gösteren okul velisi İsa Tunç, fidanların yanında yaptığı açıklamada; kendisinin bir doğa hayranı olduğu ve bu çalışmasını bu okulun öğrencisi olan kızı Dilan Tunç’un şahsında bütün öğrenciler için yaptığını söyledi. Okul Müdürü Ahmet Karaboğa’da bu çalışmasından dolayı kendisini kutladı ve bütün velilere örnek teşkil etmesi gerektiğini belirtti.

Etiketler:


%d blogcu bunu beğendi: